Cze 2, 2018

Newsa dodał in Nasze imprezy, Wyróżnione | 2 komentarze

Zadowolony jestem, ale …

Zadowolony jestem, ale …

… nie jestem mściwy. Gdy wygraliśmy jesienią w Pile, gospodarze odgrażali się, że wiosną wygrają z nami 3:0. Teraz po meczu skulili głowy i tak szybko pojechali do Piły – mówi Andrzej Kwiatkowski, trener grup młodzieżowych Iskry Szydłowo.

Podobno był Pan najszczęśliwszym człowiekiem po środowym meczu juniorów Iskra – KP Piła?

Bez przesady. Bardzo byłem zadowolony, raz: bo wygraliśmy z wyżej notowanym rywalem, żądnym rewanżu, po przegranym meczu jesienią w Pile, dwa:  w momencie, gdy obawiałem się czy będę dysponował chociażby golutką 11 tką.

Aż tak źle było z Pana kadrą?

Tak to u nas bywa. Trenuje w tym okresie po 4-6 zawodników. Nawet nie wiem czy pojedziemy na kolejny mecz do Nieżychowa. Nie wiem, czy będzie wystarczająca ilość zawodników.

To jak to się dzieje? Pana zespół w większości zbiera się jedynie na mecze i dwukrotnie wygrywa z jakby nie patrzeć renomowanym klubem?

– Taka jest piłka. Myślę, że rywale byli za bardzo ,,napompowani” Wielki autokar przywiózł do Szydłowa także kibiców, jeden z trenerów był znacznie wcześniej, przygotował pole do rozgrzewki, podczas gdy ja modliłem się czy będzie nas 11. Poza tym mecz niósł za sobą wiele podtekstów. Związanych z wcześniejszymi związkami, w tym głownie z trenerem KP. Ja w Szydłowie robię swoje. Od początku istnienia klubu jestem z Iskrą. W klubowa politykę się nie mieszam i może tak długo tu jestem. Mecz juniorów z KP był bardziej honorowy niż prestiżowy. Ludzie związani z Iskrą są zadowoleni, że utarliśmy nosa faworytowi. I nic więcej!

Nie życzy Pan drużynie z Piły, aby awansowała wyżej?

– Ależ tak. Niech grają wyżej, bo tak naprawdę poziom w naszym regionie jest dość niski.

  1. Andrzej Kwiatkowski najlepszym trenerem jest

  2. Różewo says:

    Kwiatek duże brawa za utarcie nosa ty nadmuchanym faworytom!

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *