Mar 9, 2019

Newsa dodał in IV liga, Wyróżnione | 0 komentarzy

Za tydzień mecz sezonu?

Minorowe nastroje w Śmiłowie, niewiele lepsze w Trzciance. Za to uradowana Nielba. Na jej liczniku już 14 zwycięstwo tego sezonu.

Czwartoligowcy maja się co pocić. Tylko w samym marcu czeka ich aż pięć ligowych kolejek.

Po inauguracji zapowiadało się wręcz bajecznie. Trzy wygrane na dzień dobry naszego tercetu tylko zwiększyło apetyt.

Dzisiaj słabszy dzień w wykonaniu lidera, który jedynie zremisował na boisku outsidera.

1:1 z Olimpią w Kole wskazuje na jedno ze słabszych spotkań Lubuszanina w tym sezonie.

Zresztą zdaje się potwierdzać to strzelec jedynego gola – Paweł Iwanicki.

– Zagraliśmy słaby mecz. Bo z takim przeciwnikiem powinniśmy wygrać zdecydowanie. Szkoda, tego karnego na samym początku meczu. Sytuacji mieliśmy z 10 do strzelenia bramki. Niestety takie mecze też się zdarzają. Dobrze, że mamy teraz Nielbę to chociaż będzie możliwość zrehabilitowania się – mówił nam popularny Iwan.

A Nielba spokojnie zainkasowała 3 oczka (2:0 z Pogonią Skalmierzyce) i ma już tylko trzy punkty straty do LUBU i w perspektywie mecz przy Skargi za tydzień.

Ciężko na pewno przed śmiłowskim Farmutilem. Dzisiejsza porażka z Ostrovią (1:3) znacznie popsuła nie tylko humory, ale i perspektywę kolejnych spotkań.

Dzisiaj niezbyt wiele zapowiadało, że gospodarze stracą komplet punktów. Wprawdzie goście już w 2 minucie objęli prowadzenie z rzutu karnego, ale gol Mikołajczaka głową uspokoił sytuacje.

W II połowie goście trzy razy poważniej zagrozili bramce Farmutilu, ale okazali się na tyle skuteczni, że wywieźli ze Śmiłowa trzy punkty.

O losach meczu zadecydowała niefrasobliwość w grze obronnej i kardynalny błąd, który kosztował gospodarzy utratę drugiego gola.

Na 1:3 goście strzelili w 89 minucie, co było konsekwencją gry o punkt.

A o ten punkt zespół Tomasza Miedzińskiego mógł się postarać wcześniej w myśl zasady jak nie możesz wygrać, to chociaż zremisuj.