Kwi 6, 2019

Newsa dodał in Futsal, Wyróżnione | 0 komentarzy

Węgrzyn two in one

Węgrzyn two in one
Ma na imię Wojtek i pochodzi z Osieka. To dziś zawodnik Pogoni Łobżenica i KS BestDrive Futsal Piła. Takie połączenie dwóch światów. 

Taki two in one – dwa w jednym.

Wojciech Węgrzyn to bardzo wszechstronny zawodnik, tegoroczny laureat Plebiscytu Piłki Nożnej Redakcji Tygodnik Nowy i PZZ Wałcz. Piłkarski Portal Mariogool przyznał mu wyróżnienie w kategorii Odkrycie Roku.

Na boisku trawiastym reprezentuje zespół klasy międzyokręgowej Pogoń Łobżenica. W ostatnim, sobotnim meczu jego zespół przegrał u siebie z Winogradami Poznań 0:3.

Nigdy nie zwykłem krytykować decyzji sędziowskich, ale tutaj sędzia popełnił duży błąd przyznając zespołowi gości rzut karny za przewinienie, którego nie było. Bramka na 0:1 w dużym stopniu ustawiła spotkanie, chociaż przyznać należy, iż nasza gra nie była zadowalająca.

Nazajutrz zgrał już znacznie lepsze spotkanie w Kwidzyniu. Wspólnie z kolegami z KS Futsal Piła wywalczył awans do najważniejszego meczu w drodze do I ligi.

Mieliśmy sporą zaliczkę z pierwszego meczu, ale pamiętaliśmy, że w futsalu nie ma rzeczy niemożliwych. Gospodarze podobnie jednak jak w Pile zagrali otwartą grę stąd wynik 9:7 dla nas i awans do dalszej fazy gry o I ligę.

Dzisiaj na trawie Murowana Goślina, jutro w hali pierwsze spotkanie z TAF Toruń. W tygodniu dojazdy na treningi do Piły i Łobżenicy oraz nauka w Bydgoszczy.

Jak udaje się pogodzić obowiązki gry w hali i na boiskach trawiastych, naukę i treningi w różnych miejscach?

Nie powiem, że jest łatwo, ale zdrowie dopisuje więc daje radę. Na dłuższą metę jednak trzeba się będzie zdecydować: jedno albo drugie.

Tegoroczne wyróżnienie zaskoczyło Wojtka!

Mile jestem zaskoczony. Ale taki tytuł tylko zobowiązuje, więc najbliższe mecze będą dla mnie podwójnie trudne.

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *