Cze 13, 2019

Newsa dodał in IV liga, Wyróżnione | 0 komentarzy

Trzymaj się SKUZI

Trzymaj się SKUZI

Swego czasu wspominaliśmy z Wojtkiem Dróżdżem o inicjałach jakie noszą Ci dwaj panowie. AS jak Alan Sheraer i Arkadiusz Skuza. He, he.

Bez żartowania wielkie gratki dla Arkadiusza. Jego zespół Pogoń Lwówek z awansem do IV ligi!

Skuzi jak pamiętamy odszedł z Iskry Szydłowo dość nieoczekiwanie. Wielu doszukiwało się w tym drugiego dnia. Sam zainteresowany mówi, że do Iskry będzie miał zawsze sentyment. Do klubu i sponsora Mieczysława Szczanowicza.

Wiele zawdzięczam Panu Szczanowiczowi – mówi dziś Skuza. – Jestem mu bardzo wdzięczny, bo on mi kiedyś pomógł, a ja starałem się spłacić ten dług – podkreśla.

W Lwówku Arek znalazł się dzięki jego przyjacielowi Pawłowi Minkwiczowi z Białośliwia, który uruchomił swoje kontakty i doszło do realizacji zamierzeń.

Skuza chciał zmienić otoczenie, zmienić ligę rozgrywek i spróbować czegoś nowego. Co by nie mówić, to miniony sezon był na pewno jednym z lepszych w jego przygodzie z futbolem.

W Strefie poznańskiej, w Pucharze Polski zespół z Lwówka dotarł do półfinału, a co najważniejsze wygrał ligę makroregionalną.

Zapewniliśmy sobie wygraną w 28 kolejce, aczkolwiek powinniśmy zrobić to szybciej – opowiada. – Sezon dla mnie mega dobry, bo wpuściłem tylko 16 bramek w lidze dołożyłem do tego 13 czystych kont więc mega pozytywnie – uważa.

Nowe doświadczenia?

Pogoń Lwówek w minionym sezonie prowadziło aż 3 trenerów. Zaczynano z trenerem Tulińskim, na chwilę pojawił się trener Bekas, a kończył koniec trener Dłużyk.

Generalnie nie było jakiś mega nowych doświadczeń może jedyny plus to taki że grałem na lepszych boiskach tutaj. Grupa Leszno – Poznań stała wyżej niż Piła – Poznań, aczkolwiek poziom według mnie w grupie poznańsko – leszczyńskiej jest lekko niższy więc coś za coś.

Najbliższe plany?

No cóż przygotowanie się do IV ligi. Skoro już tu wróciłem po 1,5 sezonu przerwy, to trzeba pokazać, że jeszcze coś potrafię. Wiem że będzie ciężko, cel poza piłkarski to na pewno najbliższa sesja i pokonanie Półmaratonu w Pile i złamanie na nim bariery 2 godzin !!!

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *