Kwi 10, 2019

Newsa dodał in Nasze imprezy, Wyróżnione | 1 Komentarz

Roman Michalski: ZNANY i LUBIANY

Roman Michalski: ZNANY i LUBIANY

Zna go wielu, bardzo wielu. Jest bardzo lubianym i cenionym trenerem. Za rok minie 55 lat jego przygody z futbolem. Szeroki materiał o jego futbolowym życiu przeczytasz w najbliższym wydaniu Tygodnika Nowego.

Ile to już lat bawisz się w piłkę nożną, wcześniej jako zawodnik, teraz jako trener?

18 lat jako zawodnik, a za rok będę obchodził 55 lecie całości działalności z piłka nożną, więc można sobie policzyć  ile lat pracuję jako trener. Jeszcze mi się nie znudziło.

Bardzo pochlebne słowa na Twój temat padają z ust działaczy Błyskawicy Nieżychowo. Nieoczekiwanie jednak podziękowałeś tam za współpracę.

Przez 4,5 roku wydaje mi się, że zdołałem poukładać zespół, przyzwyczaić do pewnych zasad. To była fajna współpraca, bardzo kulturalnie się rozeszliśmy.

To była udana współpraca. Ostatnie pół roku to jednak trudny okres, gdyż ze składu odeszło 5 zawodników, a ja nic więcej nie mogłem wykrzesać z zespołu. Postawiłem sprawę jasno, ze potrzebna jest nowa miotła, nowe spojrzenie na zespół.

Długo nie pozostałeś ,,nieczynny” szybko zgłosiła się po Ciebie KS Leżenica.

– Pracuje tam dopiero drugi miesiąc i za wcześnie wysuwać mi jakieś konkretniejsze wnioski. Docieramy się wspólnie.

Wygraliście – zaznaczam, iż nieoczekiwanie – w Trzciance z Arto 4:1.

– Zagraliśmy nadspodziewanie dobrze, skutecznie przede wszystkim. Gospodarzom zabrakło – tak myślę – przekonania, siły, bo technicznie wyglądali nieźle. Terminarz nas nie rozpieszcza. Teraz Wyszyny, potem Ujście i wyjazd do Łubianki.

Czym jest dla Ciebie Piłka Nożna?

– Wszystkim co najlepsze, powietrzem, życiem

  1. ted.trener@o2.pl says:

    Romek tak trzymac

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *