Kwi 10, 2013

Newsa dodał in II Liga, Wyróżnione | 0 komentarzy

Przemeblowali skład i poszło

W meczu 32. kolejki II ligi gr. zachodniej wągrowiecka Nielba wygrała z Bałtykiem Gdynia 1:0.- Przemeblowaliśmy skład i poszło – mówił po meczu II trener Nielby Tomasz Kowalski

Bałtyk Gdynia ? Nielba Wągrowiec 0:1 (0:1)
Bramki: Luboński 22.
Nielba: 27. Czyżniewski ? 3. Sergiel (4. Gruszka 77?), 5. Mrozik, 6. Luboński (16. Graczyk 82?), 7. Nowak (9. Pietrowski 46?), 8. Wolkiewicz, 10. Figaszewski (13. Rysiewski 58?), 15. Klawiński, 17. Spławski, 18. Mikołajczak, 20. Strzelecki.
Pierwsze minuty meczu upłynęły z lekkim wskazaniem na gospodarzy. Z upływem czasu rozkręcali się piłkarze Nielby. W czternastej minucie po ładnej akcji Łukasz Spławski odegrał do Emila Lubońskiego. Strzał młodego nielbisty z problemami obronił Marcin Matysiak. Dwie minuty później niecelnie z dystansu uderzał Jakub Mrozik. Kilka minut później żółto-czarni mieli powody do radości. Po dalekim podaniu w polu karnym o górną piłkę z Marcinem Martyniukiem walczył Łukasz Spławski. Matysiak wyszedł z bramki, a całą sytuację wykorzystał Luboński kończąc akcję celną główką. Pod koniec pierwszej połowy piłkarze Bałtyku wykonywali serię rzutów rożnych. Albo brakowało skuteczności, albo zagrożenie oddalali nasi obrońcy. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy bramkarz Nielby, Maciej Czyżniewski w bardzo dobrym stylu obronił uderzenie z rzutu wolnego sprzed pola karnego. Po przerwie ponownie zaatakowali gospodarze. Nie potrafili jednak sforsować defensywy żółto-czarnych. Natomiast na bramkę gospodarzy dwukrotnie strzelał Adrian Pietrowski, a także Jacek Figaszewski. W tych sytuacjach Matysiak nie miał zbyt wiele pracy. Po szybkiej kontrze Pietrowski podał do Spławskiego. Ten wbiegł w pole karne i strzelił nad poprzeczką. W ostatnich sekundach meczu w zamieszaniu w polu karnym Maciej Czyżniewski sfaulował jednego z rywali. Arbiter podyktował rzut karny. Dominik Lemanek strzelił w prawy dolny róg, a dobrą interwencją popisał się Czyżniewski. Chwilę później arbiter zakończył mecz.