Cze 14, 2019

Newsa dodał in Nasze imprezy, Wyróżnione | 0 komentarzy

Priorytetem jest zawodnik – nie zespół!

Priorytetem jest zawodnik – nie zespół!

Najlepsi w okręgu pilskim nadal bez wsparcia miasta. Liczą jednak na to, że ich zaangażowanie, świetna organizacja i wspaniałe wyniki w końcu zostaną dostrzeżone.

O kim mowa? O Calcio Wągrowiec, klubiku, który stworzył Dawid Jasiński, niechciany w Wągrowcu jako piłkarz …

Dziś Jasiński i Calcio to już marka. Panie Dawidzie trzy tytuły mistrza okręgu w jednym sezonie rocznikach 2007, 2008 i 2011 to rzadkość!

Zgadza się jest to niewątpliwie sukces klubu i grupy ludzi, którzy na co dzień na to pracują. Począwszy od trenerów, zawodników i rodziców. Wspólnie tworzymy zespół, którym zależy przede wszystkim na dzieciach.

Wasze sukcesy to nie tylko potrójna korona … A mogło być lepiej? W czym tkwi sukces Calcio?

– Niewątpliwie. Potrójna korona, trzecie miejsce w 1 lidze rocznika 2009 plus sukcesy w turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych m.in 2 miejsce na Słowacji w turnieju trzech narodów – rocznik 2007. Zaznaczę jednak, że w szkoleniu dzieci i młodzieży nie wynik zespołu jest najważniejszy. Celem każdego klubu w Polsce powinno być wyszkolić reprezentanta Polski i taki cel w metodyce szkolenia sobie zakładamy.

A jak ta kwestia wygląda w Calcio?

– W ciągu trzech lat funkcjonowania naszego klubu dwóch naszych zawodników jest już w Lechu Poznań, jeden w Warcie, a kolejni są obserwowani przez jeszcze inne akademie z klubów ekstraklasy. Regularne powołania do kadr wojewódzkich i okręgów świadczą o wysokim wyszkoleniu zawodników i na tym się skupiamy. Priorytetem jest sam zawodnik, nie zespół. Dużo pracujemy nad grą 1v1. Taktyki w tym wieku praktycznie nie wprowadzamy, nie zależy nam na grze pięknej dla oka. Zawodnik, który jest na boisku ma zrobić przewagę, być jak najwięcej czasu przy piłce, wygrać pojedynek 1v1, wejść w drybling, a później podjąć decyzję co dalej (podać, strzelać, dryblować, wyjść na pozycję itd).

Każdy sukces ma wielu ojców, ale znajdują się także złośliwcy, którzy doszukują się aspektów – nazwałbym to – mniej sportowych czyt. podbierania zawodników z innych klubów…

– Powiem tak niech Ci złośliwcy, jak Pan ich nazwał, zajmą się swoją pracą i szukają problemu u siebie. W naszych strukturach nie wykonaliśmy ani jednego telefonu do innego klubu z prośbą o zapytanie zawodnika i transfer. Nie dzwonimy po rodzicach, nie szukamy wzmocnień z zewnątrz. Jeżeli rodzic do nas się zgłosi i wyrazi chęć trenowania w naszym klubie to jest oczywiste, że drzwi dla każdego są otwarte. To rodzic ma wybór. Dla przykładu. Przyszedł jakiś czas temu do nas zawodnik z jednego z klubów w którym nie zagrał ani minuty, nie jeździł na turnieje, był po prostu pomijany. Przyszedł do nas, popracował rok i dzisiaj jest naszym kluczowym zawodnikiem, jest powoływany do kadry województwa. Niech to jest taki prosty przykład. .. dzieci nie wolno skreślać.

Lech Poznań również zawodników nie podbiera. Ja mam być zły, że zgłosił się do nas jeden z najlepszych klubów w Polsce po zawodnika? My wtedy czujemy dumę, bo wiem, że wykonaliśmy kawał dobrej pracy. Kto jest z tego powodu zły/obrażony daje jasny przekaz, że mu w tym momencie będzie trudniej o wynik w zespole i nie patrzy na dobro zawodnika, a kieruje się tylko swoją ambicją. Jeżeli dziecko ma mieć lepsze możliwości to o tym decyduje tylko i wyłącznie rodzic.

A jak obecnie przedstawiają się Wasze relacje na linii klub – miasto?

– Sądzę, że chodzi Panu oto jaką pomoc finansową z miasta otrzymujemy na funkcjonowanie stowarzyszenia?

W tym roku złożyliśmy po raz pierwszy wniosek o dofinansowanie. Określiliśmy cele i czekaliśmy za odpowiedzią. Dzisiaj nie dostaliśmy złotówki, nasz klub utrzymuje się w głównej mierze ze składek członkowskich. Z drugiej strony pokazuje to, że jeżeli się chce to można. Wystarczy dobra organizacja i zarządzanie. Liczymy oczywiście, że ta sytuacja więcej się nie powtórzy. Prowadzimy już rozmowy z Burmistrzem Miasta Panem Jarosławem Berendtem i miejmy nadzieję że w budżecie na przyszły rok nasz klub otrzyma wsparcie z miasta.

I tego Wam gorąco życzymy!

Sezon CALCIO 2018/2019
Rocznik 2007 – 1 msc ‼️MISTRZ‼️
Rocznik 2008 – 1 msc ‼️MISTRZ‼️
Rocznik 2009 – 3 msc ‼️II v-ce MISTRZ‼️
Rocznik 2010 – 2 msc w grupie
Rocznik 2011 – 1 msc ‼️MISTRZ‼️

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *