Kwi 9, 2014

Newsa dodał in A klasa, B klasa, II Liga, III liga, IV liga, PKO, Wyróżnione | 1 Komentarz

„Polowanie na arbitrów”

„Polowanie na arbitrów”

W dużo lepszej formie byli sędziowie zrzeszeni w Pilskim Kolegium Sędziów podczas minionego weekendu. Po kontrowersyjnych decyzjach w Szamocinie i Trzciance, zawrzało w gronie „sprawiedliwych”. Zareagowali również szefowie Kolegium, głównie w trosce o dobre imię oraz zachowanie pełnego profesjonalizmu. Poza meczem w Rosku gdzie sędzia nie wytrzymał presji spotkania (na trybunach obecny był obserwator) sędziowie prezentowali wysoki lub nawet bardzo wysoki poziom sędziowskiego rzemiosła. Bardzo dobre recenzje zebrał m.in. Łukasz Słoma za derby powiatu chodzieskiego „Korona” Stróżewo – „Sokół” Szamocin. Być może na poprawę sędziowania wpływ miał fakt, że ponoć na trybunach kilku stadionów można było zobaczyć „wtopionych w tłum” zarówno Przewodniczącego Kolegium Sędziów Zbigniewa Patera jak również szefa szkolenia Piotra Przybyłowskiego, którzy osobiście sprawdzali jaki poziom reprezentują pilscy sędziowie.
Wypada nam mieć nadzieję, że z takich wyjazdów będą wyciągane wnioski, a sędziowie muszą liczyć się z tym, że na trybunach mogą znienacka zasiąść ich decydenci.

  1. p. Zb.Łukawski prezentuje sie nieżle , co potwierdził w Międzychodzie. Chwalono go i kolegów w Miedzychodzie za prowadzenie meczu Warta-=Iskra

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *