Paź 1, 2019

Newsa dodał in IV liga, Wyróżnione | 1 Komentarz

Początek bardzo gorący!

W ostatniej serii przede wszystkim  na czoło wybijają się mecze o charakterze derbowym. A tych  nie brakowało!

W Wysokiej o punkty klasyfikacji V ligi rywalizowały jedenastki miejscowego GLKS i szydłowskiej Iskry.

Faworytem była Iskra, ale ta, jak pamiętamy,

w zeszłym sezonie dwukrotnie remisowała z zespołem Michała Szalskiego: w Szydłowie 2:2 i podobnie w Wysokiej 2:2.

Wiadomo jak przed derbowym meczem. Ważny mecz, ale nie najważniejszy. Mam nadzieję że dobry mecz będzie z obu stron – mówił przed pierwszym gwizdkiem trener GLKS.

I z obu stron był, ale tylko przez około 30 minut. Twarda nieustępliwa walka. Tego się spodziewano Nikt nogi nie odkładała, stad też kontuzja Altaira, który musiał opuścić boisko.

Po pierwszej bramce Michała Wawszczaka, tempo meczu nieco ,,siadło” Trzy minuty pod przerwie, rozgrywający bardzo dobre spotkanie Łukasz Walkowiak, podwyższa na 2:0. Ale myliby się ten, który przypuszczałby, iż gospodarze załamią się. Nic mylnego. GLKS swoje sytuacje miał. Ze skutecznością gorzej.

Bramka na 3:0 Wawszczaka raczej przesądziła o wygranej podopiecznych Piotra Sochackiego. W 90 minucie gol samobójczy zupełnie popsuł nastrój gospodarzy, a gol w doliczonym czasie gry na 5:0, przypominał kopanie leżącego.

– Taki jest ten sport. Aż tak wysoki wynik nie powinien być. Nam chyba wychodzi słaba frekwencja na treningach. No cóż wszystko rozumiem. Praca, szkoła, ale myślałem, że lepiej nam pójdzie. A teraz Pobiedziska… – mówił po meczu trener GLKS.

– Czy spodziewałem się wygranej? Hm, bardzo na a liczyłem, ale że będzie aż 5:0 to tylko się cieszyć – komentował po meczu trener Iskry.

A Iskra została liderem (mając jedno spotkanie zaległe), ale w dużym stopniu do tego przyczyniła się złotowska Sparta, która wygrała w Czerniejewie.

1. Kontuzja Altaira bez udziału przeciwnika. Wracaj szybko do zdrowia.