Paź 6, 2019

Newsa dodał in A klasa, Wyróżnione | 0 komentarzy

Na szczycie A klasy

Dwa mecze A klasy przykuwały spora uwagę. Były to spotkania w Jastrowiu i w Kościerzynie. Mecze Polonii Jastrowie z Łobzonką Wyrzysk i Sokoła Kościerzyn z Iskrą Krajenka, to hity 8 kolejki grupy V klasy A.

Foryś ratuje Polonię

W meczu na szczycie A klasy, jeszcze do 80 minuty w Jastrowiu, trzy punkty miała wyrzyska Łobzonka. Karnego w 45 minucie, podyktowanego słusznie przez Pawła Szutę, wykorzystał Dawid Wysocki.

W 80 minucie Błażej Foryś wyrównał stan meczu. Przy jego strzale spoza pola karnego, rozgrywający znów bardzo dobre spotkanie – Jakub Bąk, był bez szans.

Goście kończyli mecz w ,,10” Czerwoną kartkę otrzymał Mateusz Święch.

Powalczyli, ale ten Wiedro!

Z remisu w Jastrowiu najbardziej ucieszyła się ekipa z Krajenki. Ta, rozpoczynając mecz w Kościerzynie, znała już podział punktów w Jastrowiu.

Nie miało to jednak wpływu na postawę Iskry w Kościerzynie. Zespół Mateusza Pobiedzińskiego musiał tak czy inaczej zostawić sporo zdrowia, by wywieźć z Kościerzyna punkty.

Oba zespoły wystąpiły bez nominalnych swoich środkowych. W Sokole zabrakło Mateusza Nowackiego, w Iskrze Marcina Zaorskiego.

Do 87 minuty było 1:1 (Szczepanik, Narloch), ale na trzy minuty przed końcem Krzysztof Wiedro nie zmarnował nadarzającej się okazji i goście są samodzielnym liderem.

Polonia – Łobzonka 1:1

Sokół – Iskra 1:2

Fot: Uradowani po meczu w Kościerzynie: Z lewej Mateusz Massel z prawej Andrzej Sarosik (aut. MZ)