Lip 10, 2019

Newsa dodał in Nasze imprezy, Wyróżnione | 0 komentarzy

Moja mała ojczyzna – czyli …

Moja mała ojczyzna – czyli …

…. Dobrzyca ma nowe boisko!

Tytułowa zapowiedź zaczerpnięta jest z  programu Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego. Skorzystało z niego Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Dobrzyca. I jest dzisiaj z czego być dumnym!
Jednym celów w/w fundacji jest aktywizacja lokalnej społeczności do działania na rzecz budowania dobra wspólnego w środowisku lokalnym. Ma to być innowacyjny sposób zagospodarowania przestrzeni publicznej, jej nowa estetyka i funkcjonalność.
Decydenci Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych Dobrzyca, pomyśleli o poprawie lokalnej przestrzeni publicznej towarzyszącej zaspokojeniu potrzeb mieszkańców.
Dziś dumna jest nie tylko Julita Lehmann, ale i mieszkańcy Dobrzycy -Taki obiekt w Dobrzycy był wyczekiwany od kilku lat. Ciągle jednak brakowało środków na taką inwestycję. W ubiegłym roku z budżetu Gminy Szydłowo, w ramach funduszu sołeckiego, została ułożona trawa z rolki. Brakowało jednak najważniejszego: bramek, ławek i ogrodzenia. Musieliśmy stanąć na wysokości zadania i znaleźć brakującą kwotę. Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Dobrzyca” pozyskało na tą inwestycję kwotę 30.000 zł biorąc udział w programie Fundacji BGK pn. „Moja Mała Ojczyzna”. I tak tego roku zostało zbudowane ogrodzenie, zakupiliśmy i zamontowaliśmy bramki oraz ławki dla zawodników i widowni –  wylicza Pani Julita.
Co najciekawsze – podkreśla Pani Prezes – boisko choć amatorskie, jako jedyne w gminie posiada automatyczne nawadnianie sfinansowane z budżetu Gminy Szydłowo w ramach tegorocznego  funduszu sołeckiego.
Boiskiem do gry w piłkę nożną szczyci się dziś nie tylko Dobrzyca, ale i cała Gmina. Otwarcie nowego obiektu nastąpiło – a jakby inaczej – w sportowym stylu. Weekend piłkarski był bardzo gościnny w wykonaniu gospodarzy.
Puchar za turniej juniorów wywieźli z Dobrzycy młodzi adepci sportu ze Starej Łubianki, wśród starszych tryumfowali goście z Nowego Dworu.
– Turniej z okazji otwarcia boiska był dla nas czymś oczywistym. Frekwencja nawet nas samych zaskoczyła. W tym miejscu dziękuję gościom. Teraz planujemy formę kolejnych imprez sportowych na boisku, które z pewnością wpiszą się w cykliczne wydarzenia naszej wsi, podobnie jak zawody wędkarskie, które odbyły się w ten sam weekend. Wykorzystujemy walory naszej miejscowości oraz posiadaną infrastrukturę najlepiej jak to możliwe – dumna zasłużenie wydaje się być Pani Julita.
Dobrzyca potrafi. Im zdaje się wystarczy dać przysłowiową wędkę…

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *