Lut 25, 2018

Newsa dodał in Oldboye, Wyróżnione | 1 Komentarz

Krzyżaki nr 1

Krzyżaki nr 1

To była VIII edycja Samorządowego Turnieju Oldboyów w Lubaszu. Impreza tradycyjnie przygotowana przez lubaskiego „człowieka orkiestrę’’ Andrzeja Macyszyna, cieszył się sporym zainteresowaniem.

Rozegrano 15 spotkań. Z grona 6 zespołów najefektowniej zaprezentowała się ekipa Relaxu Krzyż. W zespole tym nie było słabych punktów. Tradycyjnie prym wiódł Zenon Czechowski (dla nas najlepszy zawodnik turnieju). Świetnie na lubuskim parkiecie radzili sobie Andrzej Rosalski i Grzegorz Korus, a także Ryszard Tomala oraz Andrzej Drab i w bramce Andrzej Tafelski.

Krzyżaki zdobyli 11 punktów. To najrówniej grająca ekipa. Ale pozostali nie zasypywali gruszek w popiele.

Dużą niespodziankę sprawili reprezentanci miasta Czarnków. W derbowym meczu z Oldbyami Lubasza zanotowali bezbramkowy remis, ale ostatecznie wylądowali na drugim miejscu. Nie zawiedli gospodarze, Sparta Szamotuły czy Fortuna Wieleń. Spartanom wprawdzie drugie miejsce zabrali w ostatnim meczu pilanie, ale trzy remisy i wygrana pozwalają mieć nadzieję, że Sparta – z niezatapialnym 72 letnim Wackiem Brzoską – nadal żyje.

A Fortuna i Oldboysi z Piły? Obie ekipy rozegrały najlepsze starcie turnieju. W zespole tych pierwszych – po trzecim spotkaniu – zabrakło już Piotra Szymczaka i kto wie … Na osłodę pozostał im najładniejszy gol zawodów autorstwa Andrzeja Sekuterskiego.

Dla wszystkich istotną sprawą było spotkać starych znajomych, porozmawiać, powspominać.

I tak trzymać kategorio 50 plus…

Turniej swoją obecnością zaszczycili: Marcin Filoda – wójt Gminy Lubasz, Żaneta Andrzejewska – przewodnicząca Rady Gminy oraz  Grażyna Graj, z-ca wójta.

  1. Brawo! jak na ponad 50 wygladaliscie super. Tylko pogratulowac ze macie jeszcze takie zdrowie

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *