Cze 13, 2018

Newsa dodał in IV liga, Wyróżnione | 0 komentarzy

Kosa była ostra tej wiosny!

Kosa była ostra tej wiosny!

Postawili kropkę nad i. I to w wielkim stylu. Od dawna wiadome było, że niespodzianki nie będzie, iż to tylko kwestia czasu.Teraz wiemy, że niebawem Farmutilowi Orkanowi Śmiłowo przyjdzie zagrać z takimi IV ligowymi tuzami jak Tarnovia Tarnowo Podgórne, Warta Międzychód i Lubuszanin Trzcianka, a także Ostrovia Ostrów Wielkopolski czy Obra Kościan.

Orkan Farmutil Śmiłowo w IV lidze. W minioną niedzielę zespół Tomasza Miedzińskiego, wygrywając w Połajewie 9:2, postawił przysłowiow kropkę nad i. Gratulujemy!
W zespole popularnego ,,Miedziana” jdną z czołowych postaci tej wiosny był młody, utalentowany Kamil Kosiński. Kosa, jak o nim mówią koledzy, to przede wszystkim lewa noga, świetny przegląd sytuacji, motoryka i rzuty wolne.
Po meczu w Połajewie ów gracz świętował wraz z kolegami awans do IV ligi. Znalazł też czas na krótką rozmowę!
Kamil pamiętasz ten dzień, w którym zaproponowano Ci grę w śmiłowskim klubie?
Doskonale. Zadzwonił do mnie trener Tomasz Miedziński. Wstępnie rozmawialiśmy o celach drużyny, o planach, wzmocnieniach zespołu. Później pojechałem na trening i jakoś poszło …
chociaż Iskra Szydłowo bardzo chciała abym żebym został. Wybrałem Orkan i dziś wiem, że była to dobra decyzja.
Wiedziałem, że w Śmiłowie jest jasno postawiony cel, fajna ekipa się budowała więc warto było zaryzykować. Podkreślam: teraz nie żałuję.
Byliście faworytem! czuło się tę presję w każdym meczu?
Presja jest w każdym meczu, każdy chce wygrać. A wiadomo, że na Nas każdy nastawiał się podwójnie. Ale to nas tylko motywowało, robiliśmy swoje, mecz po meczu nie zwracając uwagi na innych.
Ale łatwo nie było. Położyć się nikt nie chciał …
Każdy mecz był ciężki. Najważniejsze było podejście przed meczem, aby nie zlekceważyć rywala, nie ważne jakie miejsce zajmuje w tabeli. Im lepszy rywal, tym bardziej się motywowaliśmy.
Zatem łatwych nie było.
Najlepsze i najsłabsze Wasze spotkanie?
O tych najsłabszych szybko staramy się zapomnieć i je wyrzucić z głowy, więc do nich nie wracam. Najlepszy? Pewnie z Koroną w Stróżewie. Na ich boisku wygraliśmy 6-0. To była taka wisienka na torcie. No i ten ostatni mecz w Połajewie też był niezły …
Jakie perspektywy przed Wami. Gra w IV lidze to olbrzymie wyzwanie. Czeka was jesienią 19 kolejek!
Wiemy, że będzie ciężko. Zapewne w zespole będą jakieś wzmocnienia, szersza kadra, bo 19 kolejek to bardzo dużo. Przyjdą kontuzje, kartki i wtedy wszystko się zweryfikuje. Będziemy chcieli zająć jak najlepszą lokatę. Wierzę, że trener Miedziński ma plan już dawno i potrafi go skutecznie zrealizować.
Dziękuje za rozmowę

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *