Maj 31, 2019

Newsa dodał in Nasze imprezy, Wyróżnione | 1 Komentarz

Kadra narodowa odwiedziła Start!

Kadra narodowa odwiedziła Start!

To była prawdziwa lekcja profesjonalnego podejścia do treningów i gry w piłkę nożną – podkreśla Ryszard Ludewicz, szef jastrowskiej Akademii Piłkarskiej Start.

Jego podopiecznych, podczas zajęć, odwiedził Marcin Grabowski, młodzieżowy reprezentant Polski, piłkarz, wychowanek jastrowskiej Polonii, dziś zawodnik Wisły Kraków.

Tego młodego zawodnika nie trzeba zbytnio przedstawiać. W początkowym okresie swojej przygody grywał w Jastrowiu i Złotowie.

Do dziś Marcin pamięta czerwoną kokardkę, którą trener Ryszard Ludewicz, nakazał mu zawiązywać na lewej nodze. Lewonożny Marcin kopał wówczas futbolówkę prawą nogą.

Ów Grabowski, bratanek wujka Mariusza Grabowskiego, robił szybko postępy i przeniósł się do Szkółki Lecha Poznań we Wronkach.

Olbrzymim zaskoczeniem dla mieszkańców złotowszczyzny był fakt, kiedy Marcin podpisał kontrakt z Wisłą Kraków. Ekstraligowcem zainteresował się także trener młodzieżowej reprezentacji Polski U-20 Jacek Magiera. W MŚ U-20 jednak Grabowski nie gra.

Młody futbolista na treningu adeptów Startu stawił się zgodnie z zapowiedzią. Marcin opowiadał o początkach swojej przygody piłkarskiej, klubach, które reprezentował i grze w Ekstraklasie oraz kadrze narodowej.

Nie uciekał od odpowiedzi na wiele pytań, pozował do zdjęć i rozdawał autografy.

W prezencie podarował nam swoją koszulkę meczową z podpisami wszystkich kolegów z drużyny.

Adepci Startu nie pozostali dłużni.

Otrzymał pamiątkowe zdjęcie wszystkich zawodników akademii.

Podziękowań i życzeń z obu stron nie było końca.

  1. Marcin Grabowski to Polonia Jastrowie

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *