Cze 7, 2019

Newsa dodał in Nasze imprezy, Wyróżnione | 0 komentarzy

Jestem genetycznie obciążony

Jestem genetycznie obciążony

Znają go i szanują regionie. On sam dziś martwi się nie tylko o regionalna piłkę, ale i o zmiany wprowadzane przez PZPN.

Wojciech Osuch to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci regionalnego futbolu. Podtrzymuje rodzinne tradycje ojca Aleksandra, działacza piłkarskiego Polonii Chodzież.

Rzeczywiście moje zainteresowania piłką nożną zawdzięczam ojcu, który był działaczem Polonii Chodzież, w latach jej największych sukcesów.

Można powiedzieć że jestem obciążony genetycznie działalnością na rzecz piłki nożnej, bo odkąd skończyłem 2 lata, chodziłem z ojcem na mecze. Bywałem z nim na wielu stadionach w regionie i w Wielkopolsce.

Dziś jeden z głównych decydentów gołanieckiego Zamku, zmartwiony jest ostatnią decyzją władz PZPN, dotyczącą rozbioru krajowych OZPN-ów.

Panie Wojciechu jakie były pierwsze pańskie skojarzenia, gdy dowiedział się Pan o nowym pomyśle władz PZPN?

Przeżyłem już wielu prezesów krajowych OZPN-ów i WZPN-ów oraz podejmowanych reorganizacji uzasadnianych dobrem klubów i piłkarzy. Przyzna jednak, że ostatnia decyzja PZPN mnie zupełnie zaskoczyła. Przejecie rozgrywek przez duże wojewódzkie związki to duża niewiadoma i szczerze zaniepokojenie jest nie tylko moje ale i wielu kolegów regionu. W rozmowie z prezesem WZPN Pawłem Wojtalą wyraziłem swój niepokój, przede wszystkim o kluby oddalone od poznańskiej centrali o kilkadziesiąt kilometrów.

Według uchwały PZPN, w miejsce OZPN-ów powstaną delegatury, co przerabialiśmy już w latach 70.

Głównym powodem wprowadzanych zmian są wprowadzone przepisy RODO. I dla mnie nie jest to jasne!

Nie jestem przeciwnikiem zmian i reform rozgrywek, ale sposób i metody ich wprowadzania bez konsultacji  z klubami czy też zainteresowanymi okręgami budzą duże obawy, co do równego traktowania dużych i małych związków.

Dla klubów na pewno korzystne będzie obniżenie kosztów rozgrywek, tyle, że zachodzi pytanie na jak długo?

Uważam, ze powinna być kolejność działań. Najpierw w trakcie konsultacji, powinien zostać przedstawiony dokładny plan reorganizacji, a dopiero potem odejmowane decyzje. A tu jest zupełnie na odwrót.

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *