Mar 8, 2019

Newsa dodał in A klasa, Wyróżnione | 0 komentarzy

Iskra chce być znów naprawdę mocna!

Iskra chce być znów naprawdę mocna!

Aspiracje  były duże. Zespół seniorów Iskry do sezonu A klasy 2018-19 przystąpił z dużym animuszem. Drużynę wzmocniło kilku dobrych zawodników, a przede wszystkim wrócili rodowici krajeńszczanie.

Dawid Ratajczyk (vide Pogoń Łobżenica) oraz zawodnicy grający wcześniej w Sparcie Złotów: Paweł Madej, Artur Masion, Piotr Kowalski oraz Marcin Zaorski, do zespołu po epizodzie w Nieżychowie wrócił także Krzysztof Lipiński.

Wyniki spotkań kontrolnych były rewelacyjne, wysokie zwycięstwa z zespołami grającymi w Klasie okręgowej oraz świetny start w ligę zwycięstwo wyjazdowe 5:0 z Leśnymi Zawada oraz wyeliminowanie Tarnovi Tarnówka w Pucharze i dobry mecz z Orkanem Śmiłowo, także w rozgrywkach Pucharu zwiastowały dobry sezon w naszym wykonaniu – podkreślają zawodnicy Iskry.

Jednak zespół później zatracił skuteczność i zaczął gubić cenne punkty. W połowie rundy nastąpiła zmiana trenera.

Po ponad czterech latach podziękowano Grzegorzowi Apryasowi, a jego miejsce zajął młody, ambitny trener ze Złotowa Mateusz Pobiedziński.

Zespół zaczął z wysokiego „C” wygrywając 7:0 z Iskrą Bądecz oraz 3:1 z Iskrą Szydłowo. Później były jednak porażki z liderującymi w tabeli Dziembowem i Wyrzyskiem oraz wygrana na zakończenie rundy z Nieżychowem.

Po rundzie wiadome było. że zespół musimy budować pod kątem kolejnego sezonu – twierdzą decydenci Krajenki.

Przygotowania do rundy wiosennej podopieczni Mateusza Pobiedzińskiego zaczęli 15 stycznia trenując trzy razy w tygodniu. Do zespołu powrócił lis pola karnego Krzysztof Wiedro, z zespołem trenuje też kilku zdolnych juniorów oraz zawodnicy planujący wzmocnić zespół.

Do tej pory zespół Iskry rozegrał dwa mecze kontrolne, ale wyniki sa dość obiecujące: 6:1 Polonia Jastrowie i 8:0 ZKS Zelgniewo.

Iskra zn ow chce być naprawdę mocna!

A przed nią zaplanowanw spotkania:

10.03 Pogoń Łobżenica (W)

16.03 KP Piła (D)

24.03 Sławianowo (D)

30-31.03 wolny termin

06.04 Gwiazda Sypniewo

Start ligi 13.04 z Leśni Zawada (D)

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *