Sie 14, 2019

Newsa dodał in Nasze imprezy, Wyróżnione | 0 komentarzy

Działo się w Wągrowcu

Działo się w Wągrowcu

10 sierpnia 2019 roku na boisku sportowym na Osiedlu Wschód w Wągrowcu odbył się XV Jubileuszowy Osiedlowy Turniej Piłkarski im. Zbigniewa Walkowiaka oraz Festyn Rodzinny. Jest to coroczna impreza, która odbywa się zawsze w jedną z pierwszych sierpniowych sobót.
 Do turnieju piłkarskiego zgłosiło się osiem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. W turnieju wzięły udział następujące drużyny: OKS Wschód, Szakale Franka, Frankowicze, Cystersi Wągrowiec, Osada, FCW’08, A-Z Dach, Respirator Doner Kebab. Do półfinału awansowały dwie najelpsze drużyny z każdej grupy. Ostatecznie w turnieju zwyciężyli gospodarze, OKS Wschód. Drugie miejsce przypadło Frankowiczom z Poznania, a trzecie Cystersom z Wągrowca. Przyznano również nagrody indywidualne. Królem strzelców z 12 bramkami na koncie został Tomasz Błaszczyk z drużyny Frankowiczów. Najlepszym bramkarzem wybrano Łukasza Szczepaniaka również z Frankowiczów. Najlepszym zawodnikiem natomiast został Maciej Starzyński z OKS Wschód. Uhonorowano również najmłodszego i najstarszego zawodnika turnieju. Janek Drobik z drużyny Cystersów był najmłodszym uczestnikiem turnieju, a Bartosz Muszyński z A-Z Dach najstarszym. Pamiątkowy puchar otrzymała również drużyna fair play- Szakale Franka. Nagrody ufundowane były przez Starostwo Powiatowe w Wągrowcu. Mecze sędziował Mariusz Jasiński. Drobne upominki dla wszystkich drużyn ufundowali również Radni Rady Miejskiej: Robert Kotecki i Włodzimierz Naumczyk, którzy pojawili się na ceremonii otwarcia turnieju. Natomiast nagrody dla najlepszych wręczał radny Kotecki.
 Poza turniejem piłkarskim odbył się również festyn rodzinny. Na wszystkich czekały atrakcje. Była loteria fantowa, punkt gastronomiczny, lody, wata cukrowa, zamek powietrzny, a także strażacy, którzy zaprezentowali swój wóz. Na festynie pojawili się również motocykliści z grupy Moto Szajka, którzy przewozili wszystkich chętnych na swoich motorach. Odbyła się również licytacja, a rzeczy, których nie udało się wylicytować zostały przekazane na licytację w internecie. Wszystko zwieńczyła zabawa taneczna, a oprawę muzyczną zapewnili: DJ Classic oraz DJ Novik.     

Całkowity dochód uzyskany z loterii oraz zbiórek podczas całej imprezy został przekazany na leczenie Franka Szkatulskiego, który choruję na mukowiscydozę. Zebrano 6 481,26 złotych. Zarówno Franek, jak i jego rodzice byli obecni przez większą część imprezy. Chłopiec rozpoczął również honorowo turniej piłkarski poprzez kopnięcie piłki. Marcin Szkatulski, tata Franka podziękował również wszystkim uczestnikom turnieju za włączenie się do pomocy.    Kolejna edycja już za rok. Cały czas walczymy o budowę boiska na naszym osiedlu. Jak zapewniali radni Kotecki i Naumczyk, zrobią wszystko, aby to boisko jak najszybciej powstało. Pierwsze efekty już są, ponieważ obaj panowie zebrali prawie 700 podpisów pod wnioskiem o budowę boiska i Burmistrz Jarosław Berendt zapewnił, że w przyszłorocznym budżecie znajdzie się miejsce na opracowanie dokumentacji potrzebnej do budowy. Po 15 latach organizacji turniejów wreszcie coś w tej kwestii się zaczęło dziać. Nie ma co ukrywać, że obecna płyta jest w fatalnym stanie i sprawia ogromne problemy w grze. Wiele drużyn nie bierze udziału w turnieju właśnie przez brak porządnego boiska. Miejmy nadzieję, że w końcu doczekamy się porządnego boiska.    Dziękujemy wszystkim sponsorom i darczyńcom za pomoc przy organizacji imprezy. Co roku jest Was coraz więcej!

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *