Wrz 8, 2019

Newsa dodał in A klasa, Wyróżnione | 0 komentarzy

Drawa lepsza od KP

Po pewnych zwycięstwach u siebie – przyznajmy jednak, że słabymi w początkowej fazie rozgrywek – Iskrą II i Włókniarzem, kolejny przeciwnik przy Żeromskiego, okazał się bardzo wymagającym rywalem.

Beniaminek z Krzyża – podobnie jak KP – udowodnił, że posiada zespół zawodników, raz takich, którzy już z niejednego pieca chleb jedli, dwa, że przemoknięta murawa, nie stanowi dla niego żadnej przeszkody.

W porównaniu do poprzedniego meczu przy Żeromskiego, było to takie wpadanie ze skrajności w skrajność. W meczu KP z Włókniarzem była przysłowiowa ,,patelnia” i nie było czym oddychać. Stojąc człowiek pocił się, a co dopiero biegając. Tym razem futboliści (nie kibice) mieli typowo piłkarska pogodę, także śmiało można było na ,,tyłkach pojeździć:

Pierwsi gola zdobyli goście z rzutu karnego (K. Mrotek), ale bardzo szybko Paweł Nawrocki doprowadził do wyrównania. Na przerwę jednak goście schodzili prowadząc 2:1 (gol brata skutecznego strzelca jedenastki).

Po przerwie znów gospodarze doprowadzili do remisu, ale ostatnie słowo (Lala i Papaj) należało do Drawy.

Trener Jacek Marcinkowski odetchnął. Szczęśliwy!

KP Piła – Drawa Krzyż 2:4 (1:2)

Jastrowie – Leżenica 7:0

Okonek – Łubianka 0:2

Krajenka – Wyrzysk 2:1