Maj 27, 2018

Newsa dodał in Nasze imprezy, Wyróżnione | 0 komentarzy

Budowlanka Cup

Budowlanka Cup

To był odbył pierwszy Turniej Piłkarski Szkół Podstawowych „Budowlanka Cup”. Inicjatywa była po stronie dyrektora i nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Pile, członków Stowarzyszenia „Nasza Budowlanka” Przedsięwzięcie wspierał Starosta Pilski Eligiusz Komarowski.

Pilska  Budowlanka od lat skupia uczniów, którzy mają zainteresowania piłkarskie, przez szereg lat reprezentacja szkoły plasowała się w finałach o mistrzostwo powiatu pilskiego w tej dyscyplinie. Dlatego też organizatorzy zdecydowali się na zorganizowanie turnieju dla uczniów szkół podstawowych.

Kolejnym  powodem by spotkać się na stadionie  piłkarskim są nadchodzące Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Rosji.

Do udziału w pierwszym turnieju „Budowlanka Cup” zaproszono 10 zespołów z Piły i terenu Powiatu Pilskiego.  Ostatecznie do turnieju zgłosiło się sześć zespołów, a były to : SP 2, SP 3, SP 5, SP 6, SP Kaczory oraz reprezentacja gospodarzy turnieju czyli Budowlanka, którą reprezentowali uczniowie klas pierwszych.

W półfinałach turnieju spotkały się zespoły : SP 5 : Budowlanka  (0 : 1)  oraz SP Kaczory: SP 3    (0 : 1). W meczu o miejsca 5 i 6 spotkały się   zespoły SP 2 i SP 6.  Lepszym okazał się zespół SP 6 strzelając dwie bramki zespołowi SP 2. W meczu o miejsca 3 i 4 zagrały zespoły SP 5 i SP Kaczory. W meczu padła jedna bramka dla SP 5 i to ta drużyna zajęła trzecie miejsce na podium turnieju. W meczu finałowym o zwycięstwo w I Turnieju „Budowlanka  Cup” spotkały się zespoły Budowlanki i SP 3 Piła.

Zdecydowanie wynik na swoją stronę rozstrzygnął zespół gospodarzy czyli Budowlanki, który 3 : 0 pokonał SP 3 Piła. W ten sposób zwycięzcą I Turnieju Piłkarskiego „Budowlanka Cup”  został zespół ZSP nr 3 w Pile. Drugie miejsce przypadło reprezentacji SP 3 w Pile. Trzecie miejsce zajął zespół SP 5  w Pile.

Na koniec imprezy dyplomy i puchary a także nagrody rzeczowe uczestnikom turnieju wręczyli , Etatowy Członek Zarządu Powiatu Pilskiego Przemysław Pochylski  i dyrektor ZSP nr 3 w Pile Arkadiusz Jeż.

Impreza odbyła się dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego  w Pile, Stowarzyszenia „ Nasza Budowlanka”  oraz Fitness Clubu „GymFactory” w Pile.

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *