Cze 1, 2019

Newsa dodał in B klasa, Wyróżnione | 0 komentarzy

Błyskawiczna wiosna w Bronisławkach

Błyskawiczna wiosna w Bronisławkach

Runda jesienna była wręcz rewelacyjna. Mieli aż 10 zwycięstw na swoim koncie i 7 punktów nad drugim zespołem w tabeli …

Małe Bronisławki, osada licząca nieco ponad 200 mieszkańców, położona nieopodal Kruszewa, niczym szczególnym, oprócz firmy Rol-Big Henryka Stokłosy czy malutkiego klubu, o groźnej nazwie Błyskawica, się nie wyróżnia.

A Błyskawica istnieje w tej małej osadzie – oficjalnie od 2007 od roku. Różne były koleje jej losu. Od fascynacji, ambitnych planów, poprzez zmęczenie materiałem i szarą rzeczywistość.

Od dwóch lat w obozie Błyskawicy zanotowano jednak nową krew. Z zespołem zaprzyjaźnił się Marek Kulwas. Zwariowany na punkcie piłki nożnej. Futbolista-amator, do tej pory pielęgnował głównie firmową ekipę EL Centro, ale teraz z uwagi na sprawy ,,sercowe” zapałał miłością do Bronisławek.

Poświęca swój czas na pomoc drużynie. A w Bronisławkach ostatnio wiele się zmienia.

– Dzięki przychylności burmistrza Ujścia, małe Bronisławki mogą pozwolić sobie na nowe wiaty, a niebawem zamontowane =zostaną piłkochwyty oraz modernizacji poddana zostanie murawa boiska. A to z uwagi na to, że ostatni sezon, w Bronisławkach z boiska korzystała gościnnie (z powodu modernizacji boiska w Ujściu) zaprzyjaźniona Unia.

Plany sportowe? – Na najbliższy okres zostały nico odłożone.

Błyskawica rundę jesienną miała wręcz rewelacyjną. Na jej koncie było aż 10 zwycięstw i 7 punktów przewagi nad drugim zespołem w tabeli …

Dziś niestety zespół, przetrzebiony kontuzjami, jest na trzecim miejscu, bez szans na awans.

– Tak się poukładało, że w rundzie wiosennej kilku kluczowych zawodników doznało kontuzji. A ławka rezerwowych jest bardzo mała. Przegraliśmy ważne spotkania u siebie, zarówno z Kuźnica czarnkowska oraz ostatnio z Drawą Krzyż.

Marek Kulwas nie uważa jednak, że sezon 2018/2019 jest stracony dla Błyskawicy.

Na pewno zespół wzmocnił się mentalnie. To była bardzo szybka wiosna w wykonaniu Błyskawicy. Cel może nie został osiągnięty, ale należy próbować, może za rok. Cieszę się jednak, iż drużyna się jeszcze bardziej scaliła. To bardzo ważny element – uważa Kulwas.

Niebawem w małych Bronisławkach kolejne wielkie wydarzenie. II Memoriał Grzegorza i Pawła Pilarskich. Ubiegłoroczna edycja wypadła bardzo okazale. Teraz, sobota 6 lipca zapowiada się również bardzo atrakcyjnie.

Memoriał połączony będzie ze Świętem Lata. Gwoździem imprezy będzie turniej piłki nożnej. Dla mieszkańców i tych, którzy spędzą z nami czas, czeka wiele atrakcji. Dla najmłodszych przewidziane są atrakcje w postaci dmuchanych zamków , będzie również Pani animator ,która zadba aby smykom się nie nudziło  i gwiazda popołudnia KLAUN – zaprasza Kulwas.

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *